Bramy i furtki

Integralnym elementem każdego ogrodzenia jest brama lub furtka, przez którą można wchodzić lub wjeżdżać na teren, który zabezpiecza. Jeśli jest ono wykonane z kutego metalu, to wejście również musi być z tego samego materiału i w tym samym stylu.

brama + furtka - ogrodzenie paneloweBramy i furtki są często dominantą całego ogrodzenia. Mają dodatkowe zdobienia, a także wyposażone bywają w systemy zabezpieczające i systemy zdalnego otwierania. Nasi projektanci starają się, by bramy były niepowtarzalne, oryginalne i wygodne w użytkowaniu, oraz stanowiły godną wizytówkę posesji lub instytucji, do której prowadzą.

Bramy wjazdowe mogą otwierać się na różne sposoby, choć najpopularniejsze wśród nich są uchylne i przesuwne. Bramy uchylne otwierają się standardowo (zawsze do wewnątrz), a drugie przesuwają się wzdłuż ogrodzenia. Przy właściwym wykorzystaniu, doskonale funkcjonują przez wiele lat, a w połączeniu z systemem antywłamaniowym skutecznie zabezpieczają cały teren. Bywa, tak że ogrodzenie kute pełni raczej rolę symboliczną i by wejść na dany teren wystarczy sama furtka. Ale nawet ona powinna być starannie dobrana do całości, tak pod względem wielkości, jak i stylistyki. Dobrze jest, kiedy posiada solidne zamknięcie, najlepiej na zamek. Zapewnienie bezpiecznego wjazdu na posesję jest podstawą prawidłowego działania bram wjazdowych. Drugim istotnym kryterium jest estetyczny wygląd. Tradycyjnym rozwiązaniem są bramy wyposażone w skrzydła. Należy już na samym wstępie zaznaczyć, że bramy skrzydłowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Zatem pomimo tego, że nie są stosunkowo nowym rozwiązaniem znajdują w naszych klientach swoich odbiorców, którzy decydują się na montaż bramy ze skrzydłami. W zależności od możliwości przestrzennych można zdecydować się na bramę z jednym lub dwoma skrzydłami, które otwiera się do wewnętrznej strony posesji. Jeżeli dysponują Państwo stosunkowo małymi powierzchniami, a podjazdy są długie proponujemy zainwestować w bramę z jednym skrzydłem. Wynika to bezpośrednio z zapewnienia komfortu i swobody wjazdu. Jeżeli natomiast nie muszą Państwo liczyć się z powierzchnią, ponieważ dojazdy są szerokie, a natężenie panującego wokół ruchu stosunkowo małe z pewnością wartym uwagi rozwiązaniem są bramy dwuskrzydłowe.

Produkujemy bramy:

 • przesuwne od 3m do 6m
 • przesuwne przemysłowe od 6m do 16m
 • dwuskrzydłowe od 2m do 6m
 • jednoskrzydłowe do 3m

Jednoskrzydłowe bramy sprawdzają się gdy klient nie ma miejsca na bramę dwuskrzydłową z furtką, wtedy rozwiązaniem jest połączenie skrzydła bramy i furtki.

Nasze produkty również montujemy u klienta. Służymy radą i pomocą od dnia zdecydowania się klienta na usługę naszej firmy do dnia montażu. Nie zajmujemy się pracami betoniarskimi, czyli wykopywaniem fundamentów pod bramy i słupki, oraz murowaniem słupków ale jesteśmy w stałym kontakcie z klientem lub inną firmą zajmującą się robotami u klienta i służymy pomocą.

Nasze wyroby są cynkowane ogniowo, co zalecamy ale oczywiście klient decyduje;

malowane natryskowo lub na życzenie klienta malowane proszkowo.

Do malowania natryskowego używane są wysokiej jakości niemieckie farby na ocynk, które są bardzo wytrzymałe.

Reasumując ilość skrzydeł powinna być dostosowana do panujących warunków, a nie do własnego odbioru wizualnego, który nie odnosi się bezpośrednio do warunków zagospodarowania przestrzennego terenu.

Bramy przesuwne

brama przesuwna - ogrodzenie paneloweBramy przesuwne w dużej mierze zbudowane są z elementów stalowych, czasem także aluminiowych, które są lżejszym i droższym wariantem. Najmniej spotykane są bramy żeliwne. Najczęściej bramy przesuwne mają jedno skrzydło, ale zdarzają się również wersje dwuskrzydłowe. Otwierają się wzdłuż ogrodzenia, więc nie potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca (1,5 – 3 m) wewnątrz posesji tuż za bramą. Bramy przesuwne najlepiej jest zamawiać indywidualnie, gdyż wtedy zostaną odpowiednio dostosowane wysokością, szerokością i rodzajem wypełnienia do zastosowanego ogrodzenia. Wypełnieniem zazwyczaj jest element ogrodzeniowy identyczny lub zbliżony stylem do estetyki całego ogrodzenia. W skład kompletnej bramy przesuwnej szynowej wchodzi skrzydło lub skrzydła, słupy, dojazdowy i prowadzący, wózki jezdne,a także zamek.

Zalety bram przesuwnych

Te współczesne bramy posiadają wiele właściwości, które znacznie ułatwiają życie naszych klientów. Do najważniejszych atutów bram przesuwnych zalicza się:

 • wygodę i komfort użytkowania,
 • wymagają znacznie mniej miejsca od tradycyjnych bram uchylnych,
 • funkcjonalne,
 • są solidne i bezpieczne,
 • posiadają bogate wzornictwo,
 • możliwość zamontowania pełnej automatyki.

Bramy z napędem

DSC00425Bramy można otwierać ręcznie albo automatycznie. Te ostatnie wyposażone są w specjalny rodzaj napędu elektrycznego. Uruchomienie urządzenia następuje dzięki wciśnięciu przycisku umieszczonego w słupku bramy lub też przez zdalne sterowanie pilotem czy kartą magnetyczną. Napędy bram automatycznych zazwyczaj wbudowane napędy umieszcza się w obudowie zamocowanej na fundamencie ogrodzenia. Istnieją dodatki ułatwiające sterowanie automatyczne. Na przykład umożliwiające sprzężenie ze sobą otwierania bramy wjazdowej i bramy garażowej lub zapalenie się światła na podjeździe. Jako opcjonalne zabezpieczenie montuje się również fotokomórki, listwy bezpieczeństwa, które reagują na nacisk, urządzenia elektromagnetyczne lub mechaniczne wyłączające silnik po natrafieniu na opór, a na słupkach bramy mocuje się fotokomórki niepozwalające na zamknięcie bramy, aż samochód nie znajdzie się poza jej zasięgiem.

Kiedy już klient decyduje się na wybór bramy przesuwnej, chętnie dokupuje do niej funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest napęd. Taka automatyka otwierania jest niezwykle praktyczna. Pozwala na wjazd i wyjazd z posesji bez konieczności wychodzenia z samochodu. Łatwiej jest również otworzyć bramę przybyłym się gościom. Można to wykonywać z domu, co jest szczególnie przydatne podczas brzydkiej pogody na dworze. W taki automatyczny napęd da się wyposażyć każdy rodzaj bramy jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Dobiera się go biorąc pod uwagę parametry konkretnej bramy, a więc jej wielkość, ciężar, sposób otwierania i częstotliwość wykorzystywania. Napędy automatyczne w bramach wjazdowych powoli stają się standardem. Jeśli kogoś stać na bramę przesuwną, to dokupienie do niej mechanizmu, który pozwoli na zdalne jej otwieranie i zamykanie, nie jest już większym problemem.

Nabywając automatykę do bramy wjazdowej warto wcześniej zrobić przegląd pod kątem:

 • ogólnego stanu technicznego i wytrzymałości konstrukcji bramy,
 • czy brama otwiera się prawidłowo, płynnie i równo,
 • sprawdzenia ciężaru skrzydła (skrzydeł) bramy,
 • stabilności i stanu ogranicznika zamknięcia, który nie może być luźny lub źle przytwierdzony do podłoża,
 • możliwości doprowadzenia w pobliże bramy przewodów elektrycznych i zamontowania puszki, do której będą podłączone poszczególne elementy napędu.

Współpracujemy od kilku lat z elektrykiem, który na miejscu u klienta wykonuje wszelkie podłączenia napędów do bram lub domofonów. Główna firma, której napędy montujemy jest włoska firma CAME.

Wielu naszych klientów podkreśla, że czują się znacznie bezpieczniejsi, odkąd ich posesja została wyposażona w nasze produkty. I nic dziwnego, gdyż automatyka znacznie utrudnia sforsowanie bramy przez niepowołane osoby. Posiadamy park maszynowy, który pozwala sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Wszystkie nasze produkty oferujemy Państwu wraz ze wszystkimi odbiorami technicznymi i wymaganymi atestami.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również wiele innych wyrobów z metalu.